Ako si naimportovať údaje do aplikácie?

Máte evidenciu odpadov v exceli a nechce sa Vám ju manuálne prepisovať do aplikácie? Nemusíte, stačí si spustiť import záznamov. Táto možnosť sa nastavuje cez Import na každej karte odpadov. Pre import je potrebné stiahnuť si vzorový dokument, do ktorého si uložíte Vaše záznamy – kliknite na Stiahnuť vzorový import. Je to klasická excel tabuľka, ktorá sa Vám otvorí alebo uloží do Vášho počítača.

Formát tejto tabuľky a prvý riadok excelu  nesmiete meniť. Jednotlivé stĺpce tabuľky sú totožné so stĺpcami Evidenčného listu odpadov. Stačí jednotlivé záznamy z Vašej evidencie presunúť do stĺpcov tabuľky pre import.

Na praktický problém pravdepodobne narazíte vtedy, keď sa budete snažiť prekopírovať Vaše údaje z excelu do vzorovej tabuľky importu. Vo Vašom exceli budú zrejme zlúčené bunky, čo by bez úpravy znamenalo, že by sa Vami zadané údaje nenachádzali v správnom stĺpci pod názvami buniek z tabuľky importu.

To znamená, že Vaše zlúčené bunky potrebujete oddeliť. To sa robí tak, že si označíte všetky zadané údaje a stlačíte funkciu excelu Zlúčiť a centrovať. Záznamy sa následne rozdelia na viaceré bunky. Teraz je potrebné popresúvať Vaše údaje do správneho stĺpca.

Takto spracované údaje sú základom pre správny import údajov do aplikácie. Túto tabuľku si uložíte v počítači. Následne sa vrátite späť do aplikácie, kde je potrebné Vašu tabuľku nahrať do aplikácie. To sa robí cez tlačítko Priložiť súbor. Vyhľadáte ho v počítači a dáte ho otvoriť.

Následne sa spustí import na Vašu kartu odpadov. Údaje, ktoré nebudete mať korektne vyplnené, budú vysvietené na červeno. ELO Vás takto upozorní, že tento záznam nemáte v správnom tvare a je potrebné ho manuálne upraviť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *