Ako si pridať poznámku, či udalosť aby mi ich aplikácia pripomínala?

Ak si chcete urobiť väčší prehľad Vo Vašich odpadoch, môžete využiť poznámky a udalosti.

Poznámky môžete zadávať buď na nástenku, alebo aj ku každému evidenčnému záznamu. Na nástenku si môžete pridať napr. poznámky všeobecného charakteru. Napríklad, že je potrebné skontrolovať sklad odpadov, naštudovať si zmeny v zákone, či iné. Všeobecné poznámky z nástenky sa zobrazujú v hornej časti.

Poznámky si môžete pridávať aj ku každému evidenčnému záznamu.

Napríklad, že k danému vývozu odpadov nemáte vážny lístok, sprievodný list nebezpečného odpadu alebo, že neviete aký kód nakladania máte zadať do evidencie. Poznámky z kariet odpadu sú prioritne zobrazované len na karte odpadu, no môžete si ich pripnúť aj na nástenku, aby ste ich mali na očiach.

Na nástenke takéto poznámky nájdete pod všeobecnými poznámkami. Pri každej poznámke z karty odpadov máte prehľad, k akému odpadu a záznamu poznámka patrí. Sú odlíšené farbou, ikonou a názvom odpadu. Po kliknutí na danú poznámku si ju môžete upraviť.

Ku každému záznamu si môžete okrem poznámky priložiť aj dokument. Napríklad naskenované vážne lístky či sprievodné listy NO. Kliknete na Priložiť súbor, vyhľadáte si ho vo svojom počítači a stlačíte Uložiť.

Udalosti využijete, ak si budete chcieť nastaviť nejakú udalosť s termínom. Napríklad termín podania ohlásenia na okresný úrad, platnosť zmluvy s odberateľom, či potrebu objednania vývozu kontajnera. Udalosť sa nastavuje na nástenke. Kliknete na Pridať novú udalosť, vypíšte titulok, text a termín udalosti.

Ďalej si môžete nastaviť čas, kedy Vás na danú udalosť má ELO upozorniť. Napríklad mesiac dopredu pred koncom platnosti zmluvy, či týždeň pred koncom lehoty na podanie ročného ohlásenia. K udalosti si môžete tiež priložiť nejaký dokument.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *