Novú kartu odpadu, teda nový odpad si môžete založiť priamo na nástenke alebo aj na akejkoľvek karte odpadov. Vytvoríte si ju tak, že kliknete na tlačítko Plus. Následne si vyberiete katalógové číslo odpadu,  a ak je to nebezpečný odpad, aj Y-kód. Ďalej si môžete zvoliť vlastný názov, ikonu odpadu, ako aj farbu danej karty odpadov, pre Váš lepší prehľad. Napríklad červenou môžu byť označené nebezpečné odpady. Následne kliknite na Vytvoriť, a odpad máte založený.

Ak zistíte, že ste zadali niečo zle alebo chcete zmeniť farbu karty, môžete tak jednoducho urobiť cez tlačítko Upraviť.

Na každej karte odpadov sa zobrazuje štatistický prehľad odpadov. Jednak grafický vývoj odpadov v danom roku, ale aj prehľad o tom, koľko odpadov je z minulého roka, koľko  ich vzniklo tento rok, koľko sa odovzdalo a aký je stav na sklade.

Na karte odpadu sa pridávajú evidenčné záznamy a ku každému záznamu môžete vložiť poznámku či prílohu. Napríklad vážny lístok alebo sprievodný list nebezpečného odpadu. Viac o tejto možnosti sa dozviete v samostatnom videu.

2 komentárov
 1. Ing.Bibiana Vargová
  Ing.Bibiana Vargová hovorí:

  Dobrý deň,
  chcem Vás poprosiť o pomoc. Ak chcem zaevidovať iba napr.1kg vzniknutého odpadu a zadávam ho v tonách t.j.0,001 t nechce ma ELO pustiť ďalej a dookola ma upozorňuje na zle zadané číslo a vôbec mi neuloží doklad. Ako teda zadať do ELO menšie číslo vzniknutého alebo odoslaného odpadu ?
  Ďakujem vopred za pomoc a prajem pekný deň,
  Ing.Bibiana Vargová
  SIRAIL s.r.o.

  Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *