Evidovanie odpadov je pomerne náročné, medzi najväčšie problémy patrí asi kód nakladania, či definovanie stavu, kto je nasledujúci držiteľ. Ale aj rôzne kódy, skratky, či poznámky dajú zabrať.
Aby ste v tom mali menší guláš, pripravili sme VIDEO návod o evidovaní odpadov. Je to školenie o evidovaní odpadov a je k dispozícii pre každého. Potrebujete len počítač, tablet alebo mobil s internetom, papier a pero a hodinu času. Je celé zadarmo.
Pozrieme sa na:
- Metodiku evidovania odpadov na tlačive Evidenčný list odpadov
- Metodiku ohlasovania odpadov na ročnom Ohlásení o vzniku odpadov a nakladaní s ním
- Tlačivá potrebné pre evidovanie a ohlasovanie odpadov
- Konkrétne príklady z praxe
- Rozoberieme si kto je nasledujúci držiteľ odpadov
- Veľa sa budeme venovať kódom nakladania
- Budete sa môcť pýtať na Vaše konkrétne evidenčné problémy
- BONUS
V rámci BONUSu rozoberieme vážne lístky zberových spoločností a spracovateľov odpadu. Z týchto údajov je potrebné vykonávať evidenčné záznamy, mali by preto na nich byť potrebné údaje. Pozrieme sa čo im tam z povinných údajov chýba a aj ich oznámkujeme. Povieme si, že len 20 % odberateľov má tieto informácie v poriadku. Ukážeme si aj, ktoré spoločnosti majú nepoužiteľné vážne lístky.
Ktoré zberové spoločnosti a spracovatelia budú na pretrase? Zberné suroviny Žilina, Marius Pedersen, KOSIT, FCC Zohor, FCC Slovensko, Brantner Slovakia a Brantner Kolta, AVE SK Odpadové hospodárstvo, Hotis Recycling, KBZ, ŽP EkoQelet, EBA, Recyclo, Envigeos, či Ingrid Kuncová – IZBER.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!