Ako evidovať odpady – VIDEO návod
Evidovanie odpadov je pomerne náročné, medzi najväčšie problémy patrí asi kód nakladania, či definovanie stavu, kto je nasledujúci držiteľ. Ale aj rôzne kódy, skratky, či poznámky dajú zabrať.
Aby ste v tom mali menší guláš, pripravili sme VIDEO návod o evidovaní odpadov. Je to školenie o evidovaní odpadov a je k dispozícii pre každého. Potrebujete len počítač, tablet alebo mobil s internetom, papier a pero a hodinu času. Je celé zadarmo.
Pozrieme sa na:
- Metodiku evidovania odpadov na tlačive Evidenčný list odpadov
- Metodiku ohlasovania odpadov na ročnom Ohlásení o vzniku odpadov a nakladaní s ním
- Tlačivá potrebné pre evidovanie a ohlasovanie odpadov
- Konkrétne príklady z praxe
- Rozoberieme si kto je nasledujúci držiteľ odpadov
- Veľa sa budeme venovať kódom nakladania
- Budete sa môcť pýtať na Vaše konkrétne evidenčné problémy
- BONUS
V rámci BONUSu rozoberieme vážne lístky zberových spoločností a spracovateľov odpadu. Z týchto údajov je potrebné vykonávať evidenčné záznamy, mali by preto na nich byť potrebné údaje. Pozrieme sa čo im tam z povinných údajov chýba a aj ich oznámkujeme. Povieme si, že len 20 % odberateľov má tieto informácie v poriadku. Ukážeme si aj, ktoré spoločnosti majú nepoužiteľné vážne lístky.
Ktoré zberové spoločnosti a spracovatelia budú na pretrase? Zberné suroviny Žilina, Marius Pedersen, KOSIT, FCC Zohor, FCC Slovensko, Brantner Slovakia a Brantner Kolta, AVE SK Odpadové hospodárstvo, Hotis Recycling, KBZ, ŽP EkoQelet, EBA, Recyclo, Envigeos, či Ingrid Kuncová – IZBER.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!